NBA PLEJ-OF

Video / Dončić koštao Dalas pobjede, tragičar s tripl-dablom

Zakazao je i Kajri Irving, koji je za 40 minuta na parketu upisao svega devet poena i izgledao je veoma neprepoznatljivo

Detalji s meča Dalasa i Oklahome - Avaz

14.5.2024

Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su od Oklahoma Siti Tandera na domaćem parketu rezultatom 96:100, te je sad rezultat polufinalne serije Zapadne konferencije izjednačen (2:2).

Ovu utakmicu po dobrome sigurno neće pamtiti Luka Dončić. Slovenski košarkaš, osim što je bio izrazito neefikasan na susretu, promašio je i vrlo važna slobodna bacanja u samom finišu susreta.

Dončić je utakmicu završio s 18 poena, 12 skokova i deset asistencija, ali uz šut iz igre mu je bio svega 30 posto (6/20).

Zakazao je i Kajri Irving (Kyrie), koji je za 40 minuta na parketu upisao svega devet poena i izgledao je veoma neprepoznatljivo.

S druge strane, briljirao je Šaj Gildžus-Aleksander (Shai Gilgeous-Alexander) s 34 ubačaja i osam skokova, pokazavši zube tako rivalima nakon dva uzastopna poraza koja je Oklahoma upisala.

Osim njega, dobar je bio i Čet Holmgren (Chet) s 19 ubačaja i osam skokova.

Naredna utakmica ovih rivala igrat će se u noći sa srijede na četvrtak u Oklahomi.