SA SRIJEDE NA ČETVRTAK

Večeras počinje veliko NBA finale: Evo gdje gledati meč Bostona i Dalasa

Prvi meč između Seltiksa i Maveriksa igra se u Bostonu s početkom od 2 sata i 30 minuta

NBA finale. Platforma X

R. K.

6.6.2024

U noći sa srijede na četvrtak počet će finale NBA lige u kojem će se sastati Boston Seltiksi i Dalas Maveriksi.

Dominacija Seltiksa

Seltiksi će zbog boljeg rezultata u regularnom dijelu sezone imati prednost domaćeg terena, pa se prvi meč igra u Bostonu s početkom od 2 sata i 30 minuta.

Ovo će biti drugo zaredom finale za Seltikse u posljednje tri sezone, a i dalje čekaju na prvu titulu još od 2008. godine.

Lov na 18. titulu

U slučaju osvajanja titule Bostonu bi to bila 18. u historiji kluba, čime bi postali rekorderi, jer su trenutno sa 17 naslova izjednačeni sa Los Anđeles Lejkersima.

Do ovog finala Seltiksi su došli sa omjerom od 64 pobjede uz 18 poraza, te je to najbolji omjer od svih ekipa tokom regularne sezone.

U prvoj rundi pobijedili su Majami Hit 4:1, a istim rezultatom svladali su i Klivlend Kavalijerse u drugoj. U finalu Istočne konferencije savladali su Indiana Pakerse s 4:0.

Maveriksi predvođeni Dončićem

Sa druge strane Dalas Maveriksi predvođeni sjajnim Slovencem Lukom Dončićem love drugu NBA titulu u svojoj historiji. Prvu su Maveriksi osvojili 2011. godine, što je ujedno i posljednja u njihovoj historiji.

Dalas je do finala došao iako ni u jednoj seriji nije imao prednost domaćeg terena, s obzirom na to da su bili peti na Zapadu s 50 pobjeda i 32 poraza.

Na startu plej-ofa su eliminisali Los Anđeles Kliperse, a zatim su nadigrali i Oklahoma siti Tunder, najbolji tim konferencije iz regularnog dijela sezone.

U finalu konferencije pobijedili su uvjerljivo Minesotu Timbervulvse.