Verona je slavila s 4:3 protiv Venecije, nakon što je gubila 0:3

Veliki povratak fudbalera Verone. Twitter

M. K.

5.12.2021

U okviru 16. kola Serije A sastali su se Venecija i Verona, a na prvu ova utakmica se i nije činila pretjerano zanimljivom i atraktivnom za gledanje.

Međutim, ona je bila sve samo ne loša i dosadna, naprotiv, desio se u ovom duelu jedan od najvećih povrataka i preokreta u historiji fudbala. Verona je slavila s 4:3, ali nakon što je gubila 0:3 na ovom gostovanju.

Venecija je vodila 3:0 u prvom poluvremenu, a onda je u 52. minuti krenuo povratak gostiju. Autogolom Tomasa Henrija (Thomas Henry) u 52. minuti smanjili su na 3:1, potom je za 3:2 u 63. iz penala smanjio Đanluka Kaprari (Gianluca Caprari), da bi u  67. minuti Veronin najbolji igrač Đovani Simeone (Giovanni Simeone) pogodio za 3:3!

Pet minuta prije kraja sjajni Simeone zabija svoj drugi gol za preokret i donosi pobjedu Veroni koja je sada 10. s 23 boda.