Nizozemska savladala Senegal i izjednačila se na vrhu tabele sa Ekvadorom

Piše: E. Ć.

21.11.2022

Sa susreta Senegala i Nizozemske - Avaz
+1

Fudbaleri Nizozemske pobijedili su selekciju Senegala u prvom kolu grupne faze rezultatom 2:0, te se tako izjednačili s Ekvadorom na vrhu tabele grupe A.

Nizozemci su u vodstvo došli u 85. minuti kada je pogodio Kodi Gakpo, a ovjeru trijumfa donio je rezervista Dejvi Klasen nakon ne baš sjajne intervencije senegalskog golmana Eduara Mendija. Prvo je šutirao Memfis Depaj, Mendi je to odbranio, a Klasen natrčao na odbitak i poslao loptu u mrežu.

90' - Kraj!

90+9' - GOOOOOOOOOOOL! Dejvi Klasen ovjerava trijumf svog tima. Depaj je šutirao, Mendi odbio loptu, a na nju je natrčao Klasen i poslao je u mrežu.

90' - Osam minuta sudijske nadoknade.

90' - De Jong je izborio prekršaj.

86' - Prijeti Senegal, Papa Gueje je šutirao, ali nizozemski golman ponovo dobro interveniše.

85' - GOOOOOOOOOOOOOL! Nizozemska vodi, Gakpo je strijelac.

73' - Sjajna prilika za Senegal! Idriza Gana je šutirao, ali je odbranio to Nopert. Golman ponovo spašava Nizozemce.

65' - Najbolja šansa na utakmici! De Jong je izgubio loptu, nakon čega je uslijedila kontra Senegalaca, na kraju je šutirao Dia. Odbranio je to golman Nizozemske.

61' - Izmjena i kod Senegala, Dialo je ustupio svoje mjesto Jakobsu.

61' - Selektor Nizozemske Luj van Gal na teren šalje Depaja, on će zamijeniti Jansena.

60' - Novi korner za Nizozemsku, ukupno šesti na ovom meču.

57' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, a zaradio ga je De Ligt nakon što je faulirao Sara.

52' - Ponovo Van Dajk prijeti nakon prekida, ali šut ide preko gola. Sjajno je skočio nizozemski kapiten, ali nije bio precizan.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Van Dajk i Dia u duelu. AP

45' - Kraj prvog poluvremena, koje je proteklo bez mnogo uzbuđenja.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

45' - Senegalci su trćali kontru, ali Nopert je uhvatio loptu.

42' - Ulazimo u završnicu prvog dijela, nismo gledali bogzna kakav fudbal u prvom poluvremenu.

35' - De Jong je uputio opasan centaršut, a Sise reaguje ispred Jansena i izbacuje je van granica igre. Korner za Nizozemsku.

33' - Prvi šut u okvir gola uputili su Senegalci, no bez opasnosti za Noperta.

30' - Pola sata igre je iza nas, nema šuteva u okvir gola.

27' - Van Dajk šutira nakon kornera, ali nema opasnosti po gol Mendija.

25' - Ismaila Sar se izvukao sa lijeve strane i šutirao, ali blokira to Van Dajk. Ovo je išlo u same rašlje nizozemskog gola.

21' - Sar je napravio prekršaj nad De Ligtom, Nizozemci imaju priliku zaprijetiti iz prekida.

20' - Kakva prilika za Nizozemsku! De Jong je bio u odličnoj šansi, ali se onda poigravao i prokockao idealnu priliku da dovede svoj tim u vodstvo!

9' - Ismaila Sar je oprobao šut sa distance, ali lopta ide preko gola.

7' - Oprezna početak utakmice i za jednog i drugog.

4' - Prvo uzbuđenje na susretu! Gakpo se ubacio iz drugog plana, a onda pokušao biti nesebičan i uposliti svog saigrača, ali kasnio je Bergvajn.

3' - Prvi korner na meču izveo je Senegal, ali bez opasnosti po gol Nizozemske.

1' - Počela je utakmica!

0' - Ovo je prvi međusobni susret Senegala i Nizozemske.

Selektori obje ekipe odredili su početne sastave za susret koji počinje u 17:00 sati. Podsjetimo, zbog povrede je otpala prva zvijezda senegalske reprezentacija Sadio Mane. Senegal neće moći računati ni na povrijeđenog Balu Turea, dok će utakmicu na drugoj strani utakmicu s klupe početi Memfis Depaj (Memphis Depay).

Senegal: Mendi, Kulibali, Sise, Sabali, Dialo, Gana Gvej, Nampalis Mendi, Kujate, Dia, Diata i Sar.

Nizozemska: Nopert, De Ligt, Van Dajk, Ake, Blind, Damfris, Gakpo, Bergijs, De Jong, Bergvajn i Jansen.

Pravdu na susretu koji se igra na stadionu Al Thumama dijelit će brazilski sudija Vilton Sampaio.