Fudbaleri Zrinjskog imaju težak zadatak na gostovanju kod armenskog Urartua

Detalj sa utakmice Urartu - Zrinjski - Avaz
Igrači Zrinjskog na zagrijavanju - Avaz
Igrači stigli na stadion u Jerevanu - Avaz
Zagrijavanje igrača Zrinjskog - Avaz

11.7.2023

Fudbaleri Zrinjskog, prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine, danas su započeli svoj nastup u prvom pretkolu Lige prvaka. Njihov protivnik je šampion Armenije, Urartu.

Prva utakmica se igra na stadionu Urartu u Jerevanu.

Pravdu će dijeliti sudija sa Malte Filip Faruđa (Philip Farrugia), a pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Alan Kamileri (Camilleri) i Luke Porteli (Portelli).

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu "Avaza".

Urartu - Zrinjski 0:1 (Senić 89')

90+7' - Odlična prilika za Urartu da izjednači, ali ostaje Zrinjski u vodstvu.

90' - Sedam minuta nadoknade u drugom poluvremenu u Jerevanu.

89' - Vodi Zrinjskii!!! Senić pogodio poslije kornera za vodstvo Plemića. Odličan skok defanzivca.

86' - Sanogo, koji je ušao početkom drugog poluvremena, i Salu su izašli, a ušli su Mogilev i Ozbiliz za Urartu.

83' - Ponovo loš prekršaj Zlomislića. Slobodan udarac za Urartu u blizini šesnaesterca. Poljakov šutira preko gola.

80' - Franko Sabljić i Zvonimir Kožulj ušli umjesto Ivančića i Tičinovića u redovima Zrinjskog.

80' - Oštar centaršut Margarjana, ali lopta odlazi u gol aut.

78' - Žuti karton za Zlomislića. Poprilično nepotreban faul fudbalera Zrinjskog.

77'- Najbolja šansa na utakmici! Pogriješio je Barišić, lopta je došla do Sanoga koji je bio sam ispred golmana Marića, ali je veoma slabo šutirao.

69' - Opasan pokušaj Ivua sa preko 25 metara, ali ukrotio je to Marić.

68' - Zlomislić mijenja Stanića u redovima prvaka BiH.

66' - Stanić prekida kontru nakon odlične prilike za Plemiće i dobija žuti karton.

65' - Opasna šansa za Zrinjski! Prekombinovali su se igrači Plemića. Stanićev šut je izblokiran od igrača Urartua.

63' - Tičinović je uputio centaršut, a uprkos tome što se Melikov okliznuo golman armenske ekipe je uspio uhvatiti tu loptu ispred nevidljivog Bilbije.

57' - Udarac iz daljine Ćorluke. Nedovoljno da zaprijeti Melikovu.

54' - Opasna šansa za Urartu! Margarjan pogađa prečku Plemića iz slobodnog udarca.

53' - Sada i Barišić dobija žuti karton. Faulirao je Sanoga. Opasna situacija pred golom Zrinjskog.

50' - Bilbija je prvi upisani u bilježnicu sudije Faruđije. Neoprezan je bio kapiten Zrinjskog. Treba napomenuti da je VAR gledao nešto raniju situaciju kada je lopta Stanića pogodila u ruku, ali ništa od penala za Urartu.

47' - Imao je sada Marin priliku da pogodi za Zrinjski, ali lopta se odbija u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Jerevanu. Prvo poluvrijeme nije donijelo previše zanimljivih situacija. Zrinjski je prijetio preko Malekinušića i Čanađije, dok je Urartu imao priliku da povede preko Markosa Žuniora.

46' - Mario Ćuže je zamijenio Malekinušića, dok su kod Urartua ušli Jaja Sanogo i Oleg Poljakov umjesto Maksimenka i Sabua.

HT' - Gotovo je prvo poluvrijeme u Jerevanu

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

44' - Opasna šansa za Urartu! Odličnom akcijom su izbacili defanzivce Zrinjskog, a lopta je došla do Markosa Žuniora koji šutira pored gola.

41' - Kratka pauza zbog ukazivanja pomoći Čanađiji.

40' - Melikov brani udarac Malekinušića. Raspoložen je krilni napadač Plemića.

36' - Opasna šansa za Zrinjski! Poslije dobre akcije loptu je na desnoj strani dobio Tičinović, a niko nije pazio na Malekinušića. Krilni napadač Zrinjskog pogađa stativu.

34' - Opasna šansa za Urartu! Anvi pobjegao igračima Zrinjskog, ali je Ćorluka uspio izbaciti loptu u korner ispred Maksimenka.

33' - Prvi žuti karton na utakmici! Margarjan je dobio javnu opomenu za simuliranje u šesnaestercu Zrinjskog.

33' - Fudbaleri Urartua su se probudili. Počeli su se približavati golu prvaka Premijer lige BiH, ali još uvijek tu nije bilo opasnih šansi.

29' - Prvi korner za Urartu, ali nisu uspjeli zaprijetiti golu Marića.

25' - Poigravanje defanzivaca armenske ekipe rezultovalo je u korneru za Zrinjski. Ćorluka je probao udarcem iznenaditi Melikhova, ali lopta ide visoko iznad prečke.

23' - Imali su sada šansu Plemići zaprijetiti iz slobodnog udarca, ali čiste to igrači Urartua.

20' - Opasna šansa za Zrinjski! Čanađija je sada ukrao jednu loptu i šutirao sa oko 20 metara, ali lopta ide pored gola.

17' - Zrinjski je probao ugroziti gol armenskog prvaka, ali je Tićinović uputio previsoku loptu za Malekinušića.

13' - Mato Stanić je dva puta požrtvovano uklizao da prekine napad Urartua, ali se nakon toga povrijedio.

8'- Tičinović je uputio centaršut, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

6' - Opasna šansa za Zrinjski! Bilbija je spustio loptu za Ćorluku. On je loptu poslao u sredinu, ali previše je igrača u šesnaestercu Urartua.

4'- Odbranio se Urartu poslije kornera.

2' - Zrinjski je imao prvu opasnu priliku na gol armenske ekipe. Bit će korner za "Plemiće".

1' - Počela je utakmica u Jerevanu.

16:58 - Igrači su izašli na travnjak.

Zrinjski: Marić, Marin, Barišić, Senić, Ćorluka, Ivančić, Čanađija, Stanić, Malekinušić, Bilbija i Tičinović.

Zrinjski prva postava. Liga prvaka

Urartu: Melikov, Margarjan, Pilojan, Cimbaliuk, Salu, Antvi, Sabua, Ivu, Markos Žunior, Grigorjan i Maksimenko.