Borac "razbio" Slogu i nastavio pohod na titulu: Oborio je i klupski rekord

Banjalučani nakon prvih 45 minuta igre imali visoku prednost od 4:0

Slavlje igrača Borca. FK Borac

2.12.2023

Fudbaleri Borca uvjerljivo su slavili protiv dobojske Sloge u utakmici 16. kola Premijer lige BiH odigranoj u Modriči rezultatom 4:0.

Banjalučani su furiozno krenuli od starta utakmice i poveli već u 9. minuti preko Sebastijana Erere (Herrera). Devet minuta kasnije asistenciju Jakova Blagaića iskoristio je Jovo Lukić i udvostručio prednost Borca.

Lukić je u 28. postigao svoj drugi, a treći gol za Borac na ovoj utakmici, da bi u 39. sve dileme o pobjedniku utakmice riješio kapiten Banjalučana Srđan Grahovac.

Borac je upisao nova tri boda, ali i postavio klupski rekord jer mu je ovo bila 15. uzastopna utakmica bez poraza.

Banjalučani su lideri tabele Premijer lige BiH sa 39 bodova, sedam više od drugoplasiranog Zrinjskog koji svoju utakmicu 16. kola igra u ponedjeljak protiv Zvijezde 09.

Upravo je Zvijezda 09 naredni rival Borca, dok će Sloga dočekati Posušje.