EVROPSKA LIGA

Nevjerovatan preokret Bajera: "Apotekari" se vratili iz kandži ponora i prošli u četvrtfinale

Šik: Postigao dva gola u sudijskoj nadoknadi. AP

14.3.2024

Fudbaleri Bajer Leverkusena slavili su nakon nevjerovatnog preokreta i porazili Karabag u uzvratnom meču osmine finala Evropske lige rezultatom 3:2, a ukupnim rezultatom 5:4.

Šokantna je ovo pobjeda "Apotekara",  kada se uzme u obzir da su u sudijskoj nadoknadi gubili.

Karabag je poveo u 58. minuti kada je Zubir pogodio, ali samo četiri minute kasnije ostaju s igračem manje.

Još veći šok došao je u 67. minuti kada je Žuninjo pogodio za 0:2 i činilo se da će Azerbejdžanci napraviti veliko iznenađenje.

Međutim, tada kreće mašinerija Ćabi Alonsa.

Prvo je Frimpong iskoristio nemarnost defanzivaca i smanjio, a onda se ukazuje Patrik Šik.

Češki napadač prvo je uspio poravnati u trećoj minuti sudijske nadoknade, da bi u sedmoj donio nevjerovatan preokret svojoj ekipi.

Bajer Leverkusen je uspio tako još jednom napraviti ogroman rezultat u ovoj sezoni.