Tok utakmice / Željezničar - Sarajevo 0:0

Glavni sudija večerašnjeg derbija je Ermin Sivac iz Zenice

S večerašnje utakmice - Avaz
+3

14.4.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Željezničara i Sarajeva koja se igra u okviru 26. kola Wwin lige BiH.

Željezničar - Sarajevo 0:0

FT - Kraj utakmice!

90' - Muftić spašava Željezničar! Sjajno je intervenisao i zaustavio Mehmedovića.

88' - Pokušao je Selimović iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.

75' - Dva uzastopna kornera za Sarajevo, nakon drugog je Duljević bio u šansi.

70' - Oliveira se sada odlučio na šut, ali odbranio je Muftić. Sarajevo sve opasnije.

66' - Rožman pravi novu izmjenu. Duljevića je zamijenio Buljubašića.

62' - Sarajevo dominira, dok Željezničar čeka svoju priliku iz kontranapada.

56' - Nova izmjena kod Sarajeva. Renan Oliveira mijenja Julardžiju.

54' - Amoah je sada zaprijetio nakon kratkog kornera, ali njegov pokušaj ide preko prečke.

46 - Željezničar je napravio tri izmjene. Boljević, Štilić i Mekić su završili utakmicu, Amoah, Selimović i Ovčina su u igri. Hasić je zamijenio Kjeremeha kod gostiju.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Radović je zaradio isključenje! Došlo je do sukoba u tunelu nakon prvog poluvremena, a Radović je na kraju dobio crveni karton!

Pogled na tribine: Željezničar sa Zapada bodre Amir Hadžiahmetović, Almir Gredić, Jasmin Badžak, Edis Kovačević...

Sa tribina Grbavice - Avaz
+4

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+2' - Veliki problem za domaće! Cocalić je srušio Kjeremeha kao posljednji igrač odbrane i zaradio crveni karton. Ovo je drugo isključenje za Željezničar, nakon što je u 19. pocrvenio Hiroš.

45' - Pet minuta nadoknade.

43' - Prilika za Sarajevo! Mustafić je šutirao s ruba šesnaesterca, Muftić je to odbranio uz malo poteškoća.

Odbio je loptu, a onda je uhvatio ispred Čatakovića. Došlo je do kontakta njih dvojice, zbog čega im se ukazuje ljekarska pomoć.

42' - Javnu opomenu je zaradio i Čelik, koji će zbog ovog kartona propustiti narednu utakmicu.

31' - Sada je Štilić požutio nakon jednog neopreznog starta nad fudbalerom Sarajeva.

28' - I Kjeremeh ide u bilježnicu glavnog sudije Sivca nakon prekršaja nad Štilićem.

19' - Prekršaj je dosuđen za Željezničar, Julardžija je dobio žuti karton, ali je Hiroš zbog svog poteza dobio isključenje. Požutio je i Krpić zbog prigovora.

Duel Hiroša s Julardžijom prije isključenja. N. Šaljić / Avaz

19' - Crveni karton! Hiroš je udario rukom u glavu Julardžiju nakon jednog duela i zaradio isključenje!

17' - Najbolja prilika za Sarajevo do sada! Kjeremeh je šutirao s nekih 5-6 metara pored gola. Mustafić je lijepo prošao po lijevoj strani, poslao loptu pred gol Željezničara, ali Kjeremeh nije bio precizan.

7' - Velika šansa za Željezničar! Krpić je glavom šutirao nakon centaršuta Hiroša, lopta je prozujala pored gola Sarajeva. Na kraju je signaliziran i ofsajd.

4' - Evo prvog žutog kartona. Zaradio ga je Radovac nakon prekršaja nad Mekićem. Potom je žestoko protestovao defanzivac Sarajeva kod sudije Sivca.

1' - Počela je utakmica!

19:55 - Sjajna atmosfera na Grbavici uoči početka 152. sarajevskog derbija.

19:30 - Veliki derbi za "Avaz" je najavio i legendarni fudbaler Sarajeva Faruk Hadžibegić.

- U moje vrijeme za ovu utakmicu se živjelo i mjesec dana ranije. To je već bio događaj i taj datum se upisivao u kalendar, kao da je rođendan. Spremao se čitav komšiluk za tu utakmicu, da li se igralo na Koševu ili Grbavici. Ta atmosfera je bila prisutna i u klubovima i u ekipi i to je bio ključni datum. Živjelo se za taj datum - kazao nam je, između ostalog, Hadžibegić.

19:20 - Uoči derbija za "Dnevni avaz" govorio je bivši kapiten Željezinčara Muamer Svraka.

- Najviše bih volio kad bi se ponovio prošli derbi, ali sigurno će biti teško. Sarajevo je ponovo u nekom naletu i sigurno je da neće ući u utakmicu kao što su ušli prošli derbi. Ja se nadam da će Željo pobijediti i s tim potvrditi ova tri boda protiv Sloge - rekao je Svraka.

19:15 - Ovo je 152. sarajevski derbi koji će se večeras odigrati na prepunoj Grbavici. "Plavi" su nešto uspješniji s 47 pobjeda, imaju dvije više od Sarajeva, dok je 59 mečeva završeno neriješeno.

19:00 - Susret se igra s početkom od 20 sati, a treneri Bruno Akrapović i Simon Rožman su odredili početne sastave.

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Krpić, Mekić, Hiroš, Štilić, Karić, Boljević i Galić.

Sarajevo: Iliev, Buljubašić, Čataković, Kjeremeh, Julardžija, Beganović, radović, Soldo, Aničić, Čelik i Mustafić.

Glavni sudija večerašnjeg derbija je Ermin Sivac iz Zenice.