ENGLESKA

Ludnica nakon utakmice: Navijači kultnog tima slave povratak u Čempionšip nakon 12 godina

Poslije posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedio je spektakl na Fraton Parku

Ludnica na Fraton Parku. Screenshot

17.4.2024

Fudbaleri Portsmuta trijumfovali su protiv Barnslija s 3:2, te tako osvojili Ligu 1 i obezbijedili povratak u Čempionšip, drugi rang engleskog fudbala, nakon čak 12 godina.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedio je spektakl na Fraton Parku jer su navijači utrčali na teren kako bi proslavili uspjeh svojih ljubimaca.

Najveće zasluge idu menadžeru Džonu Musinju (John Mousinho) koji je trener kluba od januara 2023. godine. Od tada je vodio tim na 67 utakmica i zabilježio samo osam poraza.

Portsmut je u dva navrata bio u zaostatku tokom utakmice nakon što je Devante Kol postigao rani gol i Džon Mekati pogodio u 59. minutu za 2:1.

Međutim, domaći tim je uspio da zaustavi nalet rivala i dođe do preokreta. Kolbi Bišop je izjednačio iz penala u 83. minutu prije dramatičnog pobjedničkog gola Šonasiija u 89. minutu.