Tok utakmice / Real Madrid - Barcelona 3:2

U posljednja tri međusobna okršaja, Real je slavio dva puta - 4:1 i 2:1

S večerašnjeg El Klasika - Avaz
+1

21.4.2024

U španskoj La Ligi 32. kolo je u znaku velikog okršaja Real Madrida i Barcelone, odnosno popularnom El Klasiku, a tekstualni prijenos utakmice moći ćete pratiti na portalu Avaz.ba.

Real Madrid - Barcelona 3:2 (Vinisijus penal 18', Vaskez 73', Belingem 90' / Kristijansen 6', Lopez 69')

FT - Kraj!

90+1 - GOOOOOOOOOOL! Belingem pogađa za erupciju oduševljenja na Bernabeuu, Real vodi!

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Kakva šansa za Real! Hoselu je bio u prilici da postigne gol, ali ostalo je 2:2.

73' - GOOOOOOOOOL! Real se ponovo brzo vraća, Vaskez je sada strijelac! Vinisijus je centrirao s lijeve strane, a na drugoj stativi je bio Vaskez koji šalje loptu u mrežu. Pogledajte gol Vaskeza na OVOM LINKU.

72' - Dvostruka promjena kod Reala. Garsija i Diaz su u igri umjesto Kamavinge i Krosa.

69' - GOOOOOOOOOOL! Barcelona ponovo vodi, a strijelac je Lopez! Lunjin je odbio loptu nakon nezgodnog centaršuta Jamala, a odbitak u mrežu šalje Lopez! Gol pogledajte OVDJE.

66' - Tores je sada bio u kontri, šutirao je pored gola, a na kraju je signaliziran i ofsajd.

60' - Dok se ne dešava ništa uzbudljivo, moramo istaći da su Luka Modrić i Lamine Jamal oborili rekorde.

Naime, riječ je o najvećoj dobnoj razlici dva fudbalera na El Klasiku u historiji. Modrić ima 38 godina i 225 dana, dok Jamal svega 16 godina i 283 dana.

58' - Lopez je pao u šesnaestercu i tražio penal za Barcelonu, ali ništa od toga.

53' - Nešto sporiji početak ovog dijela za razliku od prvog, kada smo već nakon šest minuta igre vidjeli jedan pogodak.

46' - Ćavi je napravio dvije izmjene, Lopez i Feliks su zamijenili Levandovskog i Rafinju.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

Dok je poluvrijeme u Madridu, pogledajte spornu situaciju o kojoj će se sigurno pričati narednih dana. Je li prešla lopta gol liniju ovdje?

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+4' - De Jong se povrijedio i na nosilima mora van igre.

De Jong: Zbog povrede iznesen na nosilima. Platforma X

45+1' - Velika prilika za Real! Sijevnula je kontra Reala, Vinisijus je uposlio Rodriga, ali u posljednji čas reaguje Kristijansen i spašava svoj tim.

45' - Četiri minute nadoknade.

43' - Modrić je zaprijetio, ali nije bilo jačine u tom pokušaju da se ugrozi Ter Štegen.

35' - Rafinja je sada zaprijetio iz slobodnog udarca, ali ide to preko gola.

34' - Kamavinga je požutio nakon što je na rubu šesnaesterca srušio Jamala.

30' - Nema gola! Ostaje 1:1.

Sporni trenutak: Je li lopta prešla liniju. Platforma X

29' - Sudija Cezar Soto Grado ima težak zadatak odlučiti. Podsjetimo, Španci nemaju gol-line tehnologiju.

28' - Kakva prilika za Barcelonu! Jamal je šutirao nakon kornera, a Lunjin spašava sa same gol linije. Traje provjera je li lopta prešla gol liniju.

25' - Šansa za Barcelonu! Zaprijetili su Katalonci nakon kornera, ali je lopta prozujala iznad prečke.

18' - GOOOOOOOOOL! Pročitao je Ter Štegen stranu, ali Vinisijusov šut je bio isuviše precizan i jak. Real dolazi do izjednačenja!

Duel koji je prethodio penalu. Platforma X

17' - Penal za Real! Kanselo je srušio Vaskeza u šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku!

15' - Prilika za Barcelonu! Jamal je kao brzi voz probio po desnoj strani, na kraju Lunjin brani nogom.

13' - Zaprijetio je Real. Vinisijus je šutirao pored gola nakon centaršuta Krosa.

6' - GOOOOOOOOOOL! Barcelona vodi! Rafinja je izveo korner, golman Lunjin napravio kardinalnu grešku, a sve to iskoristio je Kristijansen! Pogledajte gol OVDJE.

5' - Prvi korner na utakmici, izvest će ga Barcelonin Rafinja.

3' - Anćeloti od početka s Modrićem i Krosom. Uobičajeno je bilo ove sezone da je jedan od njih dvojice starter, a da drugi čeka priliku s klupe za rezerve.

1' - Počela je utakmica!

Veliki rivali se sastaju u 21 sat na Santiago Bernabeuu, a stigli su početni sastavi za koje su se odlučili treneri Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) i Ćavi Ernandez (Xavi Hernandez).

Anćeloti je odlučio od prve minute na teren poslati i iskusnog Luku Modrića, koji nije bio među starterima tokom sedmice kada je Real izbacio Mančester siti.

Real kreće u sljedećem sastavu: Lunjin, Vaskez, Ridiger, Čuameni, Kamavinga, Valverde, Kros, Modrić, Belingem, Rodrigo i Vinisijus.

Barcelona počinje sa ovim igračima: Ter Štegen, Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo, De Jong, Kristijansen, Gindoan, Jamal, Rafinja i Levandovski.

20:30 - Fudbaleri obje ekipe stigli su na stadion Bernabeu uoči utakmice, a navijači Reala priredili su fantastičan doček svojim igračima.

20:20 - Real Madrid ovaj susret dočekuje nakon velikog uspjeha i eliminacije Mančester sitija u četvrtfinalu Lige prvaka.

U potpuno drugačijem raspoloženju dolazi Barcelona koja je ispala od PSG-a.

Sjajan doček priredili su navijači Reala svojim igračima. Platforma X

20:10 - Pobijedi li Real, gotovo je!

Ukoliko bi Real pobijedio, praktično bi osigurao titulu prvaka jer bi otišao na 11 bodova prednosti od Barcelone.

20:00 - Ozil: El Klasiko nije kao što je bio, kriva je Barcelona!

- Danas je možda fokus više na utakmicama poput Liverpula protiv Mančester sitija ili drugih utakmica Premijer lige. Ali ne toliko više na El Klasiku. Ali to nije greška Real Madrida jer su definitivno jedan od najboljih timova na svijetu. Samo je Barcelona izgubila na snazi - rekao je Ozil koji je igrao za Real od 2010. do 2013. godine.

19:50 - Realu pripala dva posljednja El Klasika

U posljednja tri međusobna okršaja, Real je slavio dva puta - 4:1 i 2:1. Prethodno je Barcelona pobijedila 3:0.