TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Željezničar - Široki Brijeg 1:0

"Plavi" na svojoj Grbavici dočekali starog rivala u jako bitnoj utakmici u borbi za opstanak

S večerašnje utakmice. FK Željezničar

23.4.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 28. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega.

Željezničar - Široki Brijeg 1:0 (Krpić 48')

FT - Kraj utakmice.

90+1' - Boljevića sada mijenja Ovčina kod domaćih.

90' - Tri minute nadoknade.

88' - Mijenja Đurbuzović. Zubanović ide na mjesto Krpića, strijelca jedinog gola.

82' - Gosti su tražili penal, reklamirajući igranje rukom domaćih nakon šuta Mamića, ali sudija Njegomirović je pokazao da se igra nastavi.

78' - Široki Brijeg daje gol, ali je signaliziran ofsajd.

75' - Sada prilika i za Amou, ali nije bio precizan šutirajući iskosa s desne strane.

74' - Najbolja šansa u drugom dijelu! Radovac je raspalio s nekih 20-ak metara, a lopta ide preko gola.

65' - Evo izmjene i kod domaćih. Štilić ide van igre, a umjesto njega na terenu je Drljo.

63' - Ponovo mijenjaju gosti, Tomić ide na mjesto Ćavara.

61' - Sada se uglavnom igra na sredini terena.

56' - Nove izmjene kod gostiju. Kpan i Mamić u igri umjesto Prusine i Bagarića.

53' - Mekić je sada pokušao s distance, ali otišlo je do daleko od gola gostiju.

48' - GOOOOOOOOOOL! Sulejman Krpić pogađa nakon što je ispratio centaršut Radinovića. Ovo mu je šesti pogodak u sezoni!

46' - Mijenjao je i gostujući tim. Činedu je na terenu od starta drugog dijela.

46' - Dvostruka promjena u Željezničaru. Radovac je zamijenio Karića, a Mahmić je u igri umjesto Selimovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog dijela, zvižduci sa tribina!

38' - Domaći su tražili penal! Štilić je pao u šesnaestercu gostiju, na kraju mu je sudija Njegomirović pokazao karton zbog simuliranja.

35' - Igra se uglavnom na sredini terena. Željezinčar blijedo izgleda i večeras.

32' - Galić je sada centrirao s desne strane, a Krpić glavom s nekih 11 metara od gola šutira pravo u golmana gostiju.

26' - Novi žuti karton, zaradio ga je Galić nakon jednog neopreznog prekršaja.

22' - Domaći pokušavaju pritisnuti goste, sada će imati korner. Štilić je centrirao, ali dobro je reagovala odbrana Širokog Brijega.

16' - Cavnić je sada dobro intervenisao ispred Ćavara i otklonio opasnost ispred gola Željezničara.

10' - Željezničar nešto bolji na terenu za sada. Propustio je i veliku priliku preko Mekića.

5' - Kakva šansa! Sjajna akcija Željezinčara, na kraju Amoa ostavlja povratnu Mekiću, ali veznjak Plavih loše šutira i brani to Tomić.

2' - Žuti karton za Karića, zaustavio je opasan kontranapad gostiju.

1' - Počela je utakmica!

20:10 - O krizi u Željezničaru za "Avaz" je govorio legendarni Nikola Nikić.

19:50 - Željezničar ovaj meč dočekuje s novim stručnim štabom na čelu s Dinom Đurbuzovićem. "Plavima" su bodovi neophodni, a stigli su nam početni sastavi.

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Boljević, Galić, Amoa i Selimović.

Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Mužek, Prušina, Mašić, Chinedu, Mišić, Kpan, Buljan, Ćavar i Kuprešak.

19:45 - Pravdu na utakmici koja se od 20:30 igra na stadionu Grbavica dijelit će sudija Aleksandar Njegomirović.

Tim s Grbavice je pretposljednji uoči ove utakmice s 27 bodova i grčevito se bori za opstanak u eliti.

Za Željezničar će do kraja sezone biti važna svaka utakmica i svaki bod.