LIGA PRVAKA

Tok utakmice / Borusija Dortmund - PSG 1:0

Terzić je uspio nešto što je pošlo za rukom još samo Alegriju, a sada želi izbaciti i novog-starog francuskog prvaka

S utakmice u Dortmundu - Avaz
+5

1.5.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos polufinalne utakmice Lige prvaka između Borusije Dortmund i Pari Sen Žermena.

Borusija Dortmund - PSG 1:0 (Fulkrug 36')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Dvostruka promjena u Borusiji. Rajarson i Brandt su ustupili svoja mjesta Volfu i Nmehi.

84' - Šansa za Borusiju! Rojs je mogao do gola iz prvog kontakta sa loptom, ali u zadnji čas je reagovao Markinjos i spasio svoj tim.

83' - Mijenja Terzić, na teren je poslao Rojsa umjesto Adejemija.

82' - Opasno je bilo ponovo ispred gola Borusije. Vitinja je šutirao s ruba šesnaesterca, lopta je bježala od golmana Kobela, ali na kraju završila pored gola.

81' - Zicer za PSG! Neometan je bio Dembele, ali nevjerovatno šta nije pretvorio u gol.

73' - Sada je požutio Šloterbek kod domaćih.

70' - Zaista sjajna utakmica u Dortmundu, čudo je da smo vidjeli samo jedan pogodak.

65' - Kolo Muani je zamijenio Barklolu u napadu Parižana.

60' - Kakva šansa za Borusiju! Sančo je odlično prošao po desnoj strani, odigrao povratnu na nekih 11 metara, ali Fulkrug loše šutira i ide to preko gola.

57' - Malo o jedinom strijelcu na večerašnjoj utakmici za sada. Fulkrug je tek treći igrač Borusije koji je u jednoj sezoni Lige prvaka dao tri gole i upisao isto toliko asistencija nakon Stefana Čapuisata i Tomaša Rosickog.

55' - PSG je silovito krenuo u nastavku, uspostavio je paklen ritam. Borusija se brani.

53' - Ruiz je sada požutio u gostujućem timu.

52' - Mnogo sreće za Borusiju! Parižani dva puta pogađaju stativu u razmaku od nekoliko sekundi. Prvo Mbape, pa onda i Hakimi pogađaju okvir.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena na odmoru.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Četiri minute nadoknade.

44' - Nova šansa za Borusiju! Sabicer je šutirao, ali Donaruma spašava PSG.

41' - Novi problem za PSG. Zbog povrede van igre mora Lukas Ernandez, a umjesto njega na teren će Beraldo.

36' - GOOOOOOOOOOOL! Ludnica u Dortmundu, Borusija je povela preko Fulkruga. Desnom je primirio loptu nakon dodavanja Šloterbeka, a onda lijevom matirao Donarumu.

30' - Borusija nakon pola sata igre dolazi do kornera. Pokušat će "Milioneri" zaprijetiti iz prekida.

25' - Bez previše uzbuđenja u Dortmundu. Gosti pritiskaju, ali bez prave prilike.

19' - Evo prvog kartona na večerašnjem susretu, a zaradio ga je Borusijin Matsen.

14' - Spetljao se Brandt, mogla je ovo biti dobra prilika za domaće.

12' - Prvi šut na večerašnjoj utakmici. Uputio ga je Dembele, ali nije bio precizan i lopta ide pored gola.

9' - Kao i obično, Borusija ima ogromnu podršku svojih navijača. Zanimljivo, večeras je među onim najvatrenijim pristalicama i legenda Liverpula Džejmi Karager.

Karaher u "Žutom zidu". Screenshot

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica!

Utakmica na Singal Iduna Parku počinje u 21 sat, a treneri Edin Terzić i Luis Enrike (Enrique) odredili su početne sastave.

Borusija: Kobel, Rajerson, Humels, Šloterbek, Matsen, Džan, Sabicer, Adejemi, Brandt, Sančo i Fulkrug.

PSG: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendeš, Ruiz, Vitinja, Zaire-Emeri, Barkola, Dembele i Mbape.

20:10 - Zanimljivo ove dvije ekipe su se već sastajale ove sezone jer su bili zajedno u grupi F. Bila je to "grupa smrti" u kojoj su Borusija i PSG izbacili Milan i Njukasl.

U prvom ovosezonskom duelu slavio je PSG na svom terenu rezultatom 2:0, dok je u revanšu odigranom u Dortmundu bilo 1:1.

20:00 - Ovo je uspjelo samo Terziću i Alegriju

Trener porijeklom iz BiH, tačnije Donjeg Vakufa, Edin Terzić napravio je veliki uspjeh plasmanom Borusije među četiri najbolje ekipe Evrope.

"Milioneri" su u četvrtfinalu izbacili Atletiko Madrid i to nakon poraza u prvoj utakmici.

Tako je Terzić postao tek drugi trener koji je uspio preokrenuti stvari u svoju korist protiv "Jorgandžija" nakon Masimilijana Alegrija (Massimiliano Allegri) u sezoni 2018/19.

Tada je Juventus izgubio u Madridu 2:0, a onda je na pogon Kristijana Ronalda (Cristiano) slavio u Torinu s 3:0 i prošao dalje.