BUNDESLIGA

Štutgart lako izašao na kraj s Bajernom: Ekipi iz Minhena ugroženo i drugo mjesto

Bajern ovu sezonu za zaborav može popraviti u Ligi prvaka

Štutgart savladao Bajern. Facebook

S. S.

4.5.2024

Fudbaleri Bajerna doživjeli su još jedan kiks u okviru 32. kola Bundeslige.

Štutgart je savladao Bavarce na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Lukas Štergiu je doveo Štutgart u vodstvo u 29. minuti, a Bajern je došao brzo do poravnanja. Heri Kejn je pogodio iz penala osam minuta kasnije.

Štutgart je nakon toga bio bolji rival i više napadao, što im se isplatilo u 83. minutu kada Vu Jeong pogađa za 2:1.

Kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Silas je povećao vodstvo na 3:1.

Tako se Štutgart dva kola prije kraja drugoplasiranom Bajernu približio na dva boda i imat će priliku da ih sustignu u slučaju još jednog kiksa ekipe iz Minhena.

Ipak, Bajern ovu sezonu za zaborav može popraviti u Ligi prvaka, gdje su u prvom meču s Realom iz Madrida remizirali rezultatom 2:2.

U preostalim mečevima Borusija je savladala Augsburg rezultatom 5:1, Verder je remizirao sa Borusijom Mehengladbah 2:2, a Volfsburg je savladao