Siti nastavlja borbu za titulu: Četiri gola Halanda u uvjerljivoj pobjedi

Siti nakon ovog meča ima 82 boda, jedan manje od Arsenala, ali i meč manje

Haland: Četiri gola. AP Photo/Dave Thompson

S. S.

4.5.2024

Mančester siti je savladao na domaćem terenu Vulverhempton rezultatom 5:1 i tako nastavio borbu za titulu.

Meč za pamćenje imao je Erling Haland, koji je pogodio četiri puta.

Siti je zaprijetio u devetoj minuti preko Rodrija, koji je pucao iznad gola. Samo dvije minute kasnije Ait Nuri je grubo startao, a Poson je pokazao na bijelu tačku. Pogodio je Haland.

Samo sedam minuta kasnije Haland ponovo prijeti, no golman je bio dobro postavljen. U 36. minuti nakon centaršuta reprezentativac Norveške pogađa glavom. U trećoj minuti sudijske nadoknade Haland ponovo pogađa s bijele tačke i rezultatom 3:0 se odlazi na pauzu.

Hvang je u 53. minuti zabio nakon greške Edersona. No nakon toga Siti odmah kreće sa centra u novu šansu i Haland koristi još jedan centaršut i sjajno pogađa za 4:1. Konačan rezultat postavlja Alvarez u 85. minuti.

Siti nakon ovog meča ima 82 boda, jedan manje od Arsenala. Siti do kraja sezone ima još tri meča, a Arsenal dva.