Zrinjski savladao Gošk i prolongirao slavlje Borca

Zrinjski: Ostvario pobjedu. HŠK Zrinjski

S. S.

13.5.2024

Fudbaleri Zrinjskog savladali su na gostujućem terenu Gošk rezultatom 1:3 i tako zadržali teoretske šanse za titulu.

U prvom poluvremenu je Zrinjski prijetio, ali nisu mogli stići do gola.

Ipak, u 41. minuti domaći preko Ikića su imali šansu da dođu do vodstva, no prečka je bila saveznik Zrinjskog.

U drugo poluvrijeme Zrinjski ulazi dosta ozbiljnije. Igrao se 50. minut kada je Abdurahimi šutirao, a Vasilj odbranio šut, no na loptu je naišao Ćuže i pospremio je u mrežu.

Zrinjski briljirao. HŠK Zrinjski

Samo minut kasnije ponovo su bili isti akteri na terenu. Ovaj put je Abdurahimi centrirao, a Ćuže ostao usamljen na drugoj stativi. Smirio je loptu i pogodio za 0:2. Igra domaćih se potpuno raspala i deset minuta kasnije za 0:3 pogađa Kiš.

Sve što je Gošk uspio do kraja da uradi je počasni gol, koji je stigao preko Milićevića.

Kada su svi mislili da će konačan rezultat biti 1:3, duboko u sudijskoj nadoknadi rezervista Jukić pogađa za konačnih 1:4.

Dva kola prije kraja prvoplasirani Borac ima 75 bodova, pet više od Zrinjskog.