NA MEČU S IGMANOM

Ovo je jedna od tri sudijske odluke koje su išle u korist Borca

Četiri minute nakon toga Borac je preokrenuo rezultat preko Zorana Kvržića koji je pogodio iz čiste ofsajd pozicije

Gol Kvržića iz ofsajda protiv Igmana. Screenshot

Di. R.

20.5.2024

Gledali smo nevjerovatnu utakmicu u Banja Luci gdje su se sastali Borac i Igman Konjic u okviru 32. kola Wwin lige BiH (4:3).

Banjalučani su nakon pobjede nad Igmanom matematički ovjerili titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Do trijumfa su došli nakon preokreta.

Igman je vodio na poluvremenu s 2:1, a onda je su na scenu stupil glavni sudija Aleksandar Njegomirović i pomoćnici Damir Lazić i Sreten Udovičić.

Borcu je dosuđen nepostojeći penal u 48. minutu utakmice nakon jednog duela Jove Lukića i Amera Dupovca. Dupovac se samo nasmijao na ovu odluku.

Nije prošlo mnogo, a viđena je još jedna sporna scena. Mirsad Ramić je dao gol, ali je on poništen zbog nepostojećeg ofsajda.

Onda je u 64. minuti Borac došao do preokreta i pobjede kada je Zoran Kvržić pogodio iz čiste ofsajd pozicije.