Zrinjski pobijedio Tuzla City i poslao ga u drugu ligu

Podsjetimo, ranije je Zvijezda 09 ispala iz elitnog ranga

Slavlje igrača Zrinjskog. HŠK Zrinjski

20.5.2024

Fudbaleri Tuzla Cityja izgubili su na gostovanju kod Zrinjskog (4:0) i tako ispali iz Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Porazom u Mostaru Tuzlaci su ostali bez teoretskih šansi za opstanak, te su tako ispali nakon šest godina igranja u elitnom rangu bh. fudbala.

Podsjetimo, Tuzla City je u sezoni 2017/18 ušla u viši rang pod imenom Sloga Simin Han. U međuvremenu je klub promijenio ime, a sada ide put nižeg ranga.

Što se tiče same utakmice, Zrinjski je poveo u 13. minuti preko Marija Ćužea. U 43. je na 2:0 povisio Nardin Mulahusejnović iz penala.

Ćuže je svoj drugi pogodak dao u 60., a konačnih 4:0 postavio je Matija Malekinušić u 72. minuti.

Podsjetimo, ranije je Zvijezda 09 ispala iz elitnog ranga. Što se Zrinjskog tiče, današnjom pobjedom Borca nad Igmanom (4:3), tim iz Mostara je ostao bez teoretske šanse da odbrani titulu prvaka BiH.