ODLIČAN REZULTAT

Paraolimpijka Ilma Kazazić osvojila 3. mjesto na na takmičenju u slalomu u Austriji

Dan kasnije Ilma je na jako teškoj i zaleđenoj stazi nastupila i u disciplini velaslalom gdje je ostvarila 4. poziciju

Ilma (prva s desna) na postolju - Avaz

22.1.2024

Najbolja bosanskohercegovačka alpska paraskijašica i parolimpijka Ilma Kazazić nastupila je na FIS takmičenju u austrijskom gradu Leogangu, gdje je u disciplini slalom zauzela izvrsno 3. mjesto.

Kazazić je inače članica Ski kluba osoba s invaliditetom "Ilmer", a u austrijskom Leogangu je nastupila nakon duže pauze i učešća na Paraolimpijskim igrama u Kini.

Bronzu je osvojila u petak, a dan kasnije Ilma je na jako teškoj i zaleđenoj stazi nastupila i u disciplini velaslalom gdje je ostvarila 4. poziciju.

S obzirom na to da je Ski klub Ilmer uz pomoć PFHSC studia i klinike Master fizikala izuzetno pripremio našu takmičarku za nazahtjevnije napore, Ilma je nakon otkazanih utrka na Pitztalu početkom ski sezone 2023/24 to uzvratila prvim nastupom na glečeru Kaunertal u Austriji gdje u mjesecu decembru u dsiciplini veleslalom i slalom u izuzetno jakoj konukrenciji zazuzela 6. pozicije.