SVJETSKI KUP

Historija u Šamoniju: Čudesni Jule bio posljednji, pa došao do pobjede u slalomu

Ovo je bio prvi put da je takmičar bio 30. nakon prve utrke, a da je na kraju uspio slaviti

Jule: Nevjerovatna utrka. Platforma X

4.2.2024

Švicarski skijaš Daniel Jule (Yule) napravio je podvig o kojem će se dugo pričati. On je slavio na slalomu u Šamoniju u okviru Svjetskog kupa utrke koja će biti upisana u historiju alpskog skijanja.

Prvi put  se desilo da takmičar bude 30. nakon prve utrke, a da na kraju dođe do pobjede. Ranije je Lukas Broten (Lucas Brothen) uspio da dođe s 30. na 2. mjesto, ali Jule je pomjerio granice.

Ovo je bila njegova sedma pobjeda u karijeri. Drugi je bio njegov zemljak Loik Mejar (Loic Meiar) sa 16 stotinki zaostatka, a treći je bio Kleman Noel (Cleman) koji je bio vodeći poslije prve utrke, a na kraju je završio sa 18 stotinki zaostatka za Juleom.

Vrijedi istaći i uspjeh Hrvata Samuela Kolege. On je ostvario rezultat karijere na sedmoj poziciji do koje je došao s 20. mjesta.

Inače, u poretku slaloma, prvi je Feler sa 490 bodova, drugi je Linus Štraser sa 326, a treći Jule sa 285.

U generalnom plasmanu vodi Marko Odermat (Marco Odermatt) sa 1.406 bodova, drugi je Siprien Saracin (Cyprien Sarazzin) sa 684, a treći Feler sa 609.