Muzaferija padom okončala današnju utrku u Italiji

Srećom, skijašica se sama podigla i nije bilo potrebe za intervencijom medicinskog tima

Muzaferija: Ostala bez plasmana. Facebook

6.2.2024

U drugoj Super – G utrci Evropa kupa, koja je održana danas u italijanskom La Tuileu, jedina bosanskohercegovačka takmičarka Elvedina Muzaferija ostala je bez plasmana.

Nakon prvog prolaza, Muzaferija je pretrpjela pad i izlijetanje sa staze. Srećom, skijašica se sama podigla, a kako nije bilo potrebe za intervencijom medicinskog tima, utrka je ubrzo nastavljena.

Osim Muzaferije, koja je startala s brojem 40, današnju utrku nisu završile još 23 takmičarke, a najbolja u cilju s 57,98 sekundi bila je Karen Klemen (Clement, Francuska). Amerikanka Tricia Mangan stigla je kao drugoplasirana, dok je Švicarkinja Tricia Mangan zauzela treće mjesto.

Iz bh. tima poručuju da se Muzaferija osjeća dobro i da takmičenje nastavlja 10. i 11. februara u Krans Montani, također u okviru Europa Kupa.

Svjetski kup u brzim disciplinama za žene, nastavlja se 17. i 18. februara u istom mjestu.