Majstorije Faraona

Šaravi: Odlična igra protiv engleskog prvaka

Piše: A. Dr.

2.11.2017

Nešto više od 55.000 gledalaca na rimskom Olimpiku je u utorak navečer u 75. minuti susreta Roma – Čelzi ovacijama u svlačionicu ispratilo Stefana el-Šaravija, dvostrukog strijelca za „Vučicu“ u trijumfu (3:0) protiv Čelzija u četvrtom kolu Lige prvaka u fudbalu.

Raspoloženi Šaravi za nešto više od pola sata, tačnije za 36 minuta, s dva sjajna pogotka srušio je engleskog prvaka i tako italijanskog predstavnika približio plasmanu među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Šaravi je rođen 27. oktobra 1992. godine u Savoni. Otac mu je Egipćanin, pa je napadač Rome poznat i pod nadimkom Faraon. Profesionalnu karijeru ofanzivac je počeo u Đenovi, iz koje je 2011. prešao u Milan.

U ovom velikanu zadržao se do 2015., da bi uslijedio odlazak na posudbu prvo u Monako, pa u Romu. Krajem juna prošle godine „Vučica“ je za 13 miliona eura otkupila Šaravijev ugovor od Milana. Za reprezentaciju Italije odigrao je 22 utakmice i postigao tri gola.