ČAROBNJAK S LOPTOM

Nestvaran, nestvarniji, Mesi: Argentinac upisao pet asistencija u pobjedi Intera

Povrh svega, upisao je i gol u visokoj pobjedi svoje ekipe kojom su se osamili na vrhu MLS-a

Mesi: Upisao pet asistencija. AP

5.5.2024

Fudbaleri Intera iz Majamija upisali su novu pobjedu u MLS-u. Ovaj put su na domaćem terenu bili bolji od Njujork Red Bullsa rezultatom 6:2, a trijumf su upisali nakon preokreta.

Prvo ime susreta? Naravno, Lionel Mesi (Messi). Maestralni Argentinac upisao je čak pet asistencija. Da, dobro ste pročitali, pet asistencija. Sve u drugih 45 minuta. Povrh svega, upisao je i gol.

Poveli su gosti u 30. minuti golom Vanzeira, te se s tim rezultatom otišlo na pauzu.

Onda nastupa šou. Mesi već u 48. asistira Rohasu (Rojas), da bi dvije minute kasnije i pogodio za preokret.

Nova asistencija za Rohas došla je u 62. minuti, da bi onda uslijedile tri za Luisa Suareza, urugvajskog napadača koji se već navikao na postizanje golova zbog Mesijevih asistencija.

Urugvajac je pogađao u 69., 75. i 81. minuti, a konačan rezultat je postavio Emil Forsberg u sedmoj minuti sudijske nadoknade iz penala.

Inter Majami je prva ekipa MLS-a sa 24 boda, tri više od drugoplasiranog Sinsinatija. Njujork je 4. sa 17 bodova.