PREMIJER LIGA

Čelzi novom pobjedom skoro osigurao mjesto u Evropi, Junajted u drami bolji od Njukasla

S večerašnjih duela. Platforma X

15.5.2024

Fudbaleri Čelzija došli su do četvrte uzastopne pobjede nakon što su slavili na gostovanju kod Brajtona (2:1) u meču 37. kola engleske Premijer lige.

Tim sa Stemford Bridža je ovim trijumfom skoro obezbijedio mjesto u Evropi naredne sezone. "Plavci" su poveli u 34. minuti preko Kola Palmera (Cole) koji je glavom pogodio nakon centaršuta Marka Kukurelje (Marc Cucurella).

Na 2:0 povisio je Kristofer Nkunku (Christopher) koji je pogodio u 64. nakon dodavanja Mala Gusta.

Ris Džejms (Reece James) je u 88. pocrvenio, a Brajton je igrača više iskoristio u sedmoj minuti nadoknade i došao do utješnog pogotka preko Danija Velbeka (Danny Welbeck).

U drugom susretu večeri Mančester junajted je na svom Old Traffordu bio bolji od Njukasla (3:2).

Poveo je Junajted preko Kobi Mainoa (Kobbie Mainoo) u 31. minutu, izjednačio je Njukasl preko Arona Gordona (Aaron) već u 49. minutu.

Osam minuta kasnije vodstvo "Đavolima" vratio je Amad Dijalo. Potom je u 84. na 3:1 povisio Rasmus Hojlund, a konačnih 3:2 postavio je rezervisa Luis Hol (Lewis Hall).

Čelzi je 6. sa 60 bodova, Njukasl mjesto ispod sa 57, koliko ima i osmoplasirani Mančester junajted.

Rezultat i strijelci:

Brajton - Čelzi 1:2 (Velbek 90+7' / Palmer 34', Nkunku 64')

Mančester junajted - Njukasl 3:2 (Maino 31', Dialo 57', Hojlund 84' / Gordon 49', Hol 90+2').