Učestvovalo više od 700 sportista iz osam država

Članovi Kluba nastavlju nizati uspjehe. S. Japić

Piše: S. J.

6.2.2020

Nakon izuzetno uspješne prošle godine na takmičarskom planu, članovi Karate kluba Cazin nastavljaju s nizanjem dobrih rezultata.

Prvi nastup u ovoj godini bio je na međunarodnom turniru „Hors cup 2020“ u Sloveniji, gdje je učestvovalo više od 700 takmičara iz osam država.

Boje kluba branila su četiri takmičara. Mladi cazinski karatisti su u ovako jakoj konkurenciji osvojili tri bronzane medalje. Njihovi vlasnici postali su Lejla i Amar Rizvić, kao i Adnan Sedić. Bronzani s Balkanskog prvenstva Aldin Ždralić je promijenio kategoriju i ovaj put nije uspio osvojiti medalju, iako je imao dobar nastup.

U ovom sportskom kolektivu su zadovoljni postignutim rezultatima i već se pripremaju za naredna takmičenja koja slijede, a to su „Kladuša open“ i turnir u Bužimu, na kojima će učestvovati s više takmičara. Nadaju se da će i ove godine ponoviti uspjehe kao iz prethodne, kada su na 18 domaćih i međunarodnih takmičenja osvojili 169 medalja, od čega 33 zlatne, 42 srebrene i 94 bronzane.