Junak Želje!

Ličnost dana Dženis Beganović

H. K.

17.7.2015

Fudbalski klub Željezničar je u okviru drugog pretkola Evropske lige upisao pobjedu nad Ferencvarošom (1:0). Veliki trijumf nad mađarskim velikanom donio je junak meča Dženis Beganović u 89. minuti susreta.

Produkt vjerovatno najbolje omladinske škole u državi, u igru je ušao u 53. minuti umjesto Amira Hadžiahmetovića, i strpljivo čekao svoju šansu za pogodak.

Kada su svi mislili da je gotovo i da će naš predstavnik izvući remi, lopta je došla do juniorskog reprezentativca BiH, koji je sjajnim udarcem spoljnim dijelom kopačke sa nekih petnaest metara matirao Denesa Dibuša (Dibusz), za veliko slavlje igrača i navijača kluba iz Zvorničke 27.

Beganović je rođen 23. marta 1996. godine i za prvi tim Željezničara debitirao je pogotkom dan prije 19. rođendana 22. marta ove godine protiv Slavije u pobjedi "Plavih" 2:1.