LIČNOST DANA

Majstor za golove

Najbolji je bh. strijelac u historiji Bundeslige, jer je u 291 utakmici postigao 113 golova

Ibišević: U minulom kolu postigao dva gola

G. Š.

24.9.2018

Naš nekadašnji reprezentativac Vedad Ibišević, iako gazi 35. godinu života, nastavlja pružati odlične partije za Hertu. U minulom kolu Bundeslige klub iz Berlina savladao je na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:2, a naš Vedo bio je strijelac dva gola. Prvi pogodak postigao je za 1:1 u 31. minuti, a drugi za 3:1 u 63. minuti.

Uz ovacije i gromoglasan aplauz, kapiten Herte napustio je teren Olimpijskog stadiona u Berlinu u 76. minuti susreta. Vedad Ibišević rođen je 6. avgusta 1984. u Vlasenici. Fudbalski put počeo je u Tuzli i Sent Luisu, a do sada je u profesionalnoj karijeri odigrao 347 prvenstvenih utakmica za Pari Sen Žermen, Dižon, Ahen, Hofenhajm, Štutgart i Hertu.

Najbolji je bosanskohercegovački strijelac u historiji Bundeslige, jer je u 291 utakmici postigao 113 golova.

Ibišević je ušao u historiju i kao strijelac pogotka koji je naš tim odveo na prvi Mundijal 2014., a u Brazilu je postao naš prvi fudbaler koji je postigao gol na svjetskim prvenstvima. Postigao je ukupno 25 pogodaka za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.