Za Rimljane odigrao 184 utakmice i jučer postigao 91. gol

Džeko: Sedmi na vječitoj listi strijelaca Rome. AFP

G. ŠUMAR

23.9.2019

Roma je jučer u četvrtom kolu italijanske Serije A u gostima pobijedila Bolonju sa 2:1, a kapiten naše fudbalske reprezentacije Edin Džeko ponovo je bio igrač odluke.

Ovaj put postigao je pobjedonosni gol u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena. Rimljani su u posljednjim trenucima utakmice povukli kontru, lopta je došla do Džeke na kojeg su defanzivci Bolonje potpuno zaboravili, a on ju je glavom smjestio u mrežu za jako bitnu pobjedu "Vučice".

Roma je od 85. minute, kada je isključen Đanluka Manćini, igrala sa igračem manje...

„Dijamantu“ je to bio treći ligaški gol ove sezone, koji je Romu zadržao u borbi za vrh tabele, a još jedan pogodak dodao je u grupnoj fazi Evropske lige.

Džeko je za Rimljane odigrao 184 utakmice i postigao 91 gol. Trenutno je sedmi na listi najboljih strijelaca Rome svih vremena.

Edin Džeko rođen je 17. marta 1986. godine u Sarajevu. Od ljeta 2015. godine je stanovnik Rima... Prema statistici – golovima i trofejima, najbolji je igral BiH svih vremena.