Uknjižio het-trik protiv Širokog

Ahmetović: Još jedna efikasna partija. Avaz

Piše: A. Ču.

3.11.2019

Prvo je briljirao Ognjen Đelmić, koji se s dva gola za Zvijezdu 09 protiv pobrinuo za najneočekivaniju pobjedu ove sezone, posljednjeg protiv pretendenta na titulu, no samo nekoliko sati kasnije Mersudin Ahmetović opdlučio je da on bude heroj dana u fudbalskoj Premijer ligi BiH.

Lider na tabeli i aktuelni prvak, ekipa Sarajeva dočekala je na Koševu Široki Brijeg. Iako se širila prije utakmice bojazan da tim Husrefa Musemića ne podbaci, budući da u zadnje vrijeme nije nimalo uvjerljiv bh. prvak, da do toga ne dođe pobrinuo se stari lisac.

Sarajevo je slavilo s više no uvjerljivih 3:0, a Ahmetović je pokazao kako izgleda istinski napadač, mašina za golove.

Čovjek čiji su golovi svojevremeno koje je postizao u Rusiji služili za TV špice predvodi svoj tim ka novoj tituli, prvi gol je dao u 13. minuti, negovijestivši najbolje poluvrijeme Sarajeva ove sezone. Na 2:0 povisio je u 26., a het-trik kompletirao u 63. – svaki put na skoro identičan način, rutinski sa desetak metara.

Ahmetović je rođen 19. marta 1985. a da je dvije-tri godine mlađi, nesumnjivo bi igrao u mnogo ozbiljnijoj ligi i na višem nivou.