Poljak je prije desetak godina bio spreman doći u Crvenu zvezdu za plaću od 1.000 eura

Levandovski: Od treće lige do zvijezda. AFP

Piše: G. Š.

28.11.2019

Napadač minhenskog Bajerna Robert Levandovski (Lewandowski) odigrao je odličan meč u Beogradu protiv Crvene zvezde.

Za samo 15 minuta, od 53. do 68. minute, postigao je četiri gola za uvjerljiv gostujući trijumf od 6:0, a malo je poznato da se upravo ovaj fudbaler prije desetak godina sam nudio “Crveno-bijelima”.

Možda je baš zbog toga imao poseban motiv te je dao sve od sebe da postigne gol više.

Levandovskog je Zvezdi preporučio Mirko Poledica, koji je tada igrao za Legiju s danas ubojitim napadačem, ali u redovima beogradskog kluba nisu bili za realizaciju tog transfera. Navodno, Poljak je bio spreman doći na Marakanu za mjesečnu plaću od 1.000 eura.

Ostalo je historija. Budući da nije mogao igrati za Legiju, Levandovski je prvo odabrao poljskog trećeligaša Znič, a kasnije su ga golovi i lopta odveli u Leh, potom Borusiju iz Dortmunda i na kraju u slavni Bajern.

Robert Levandovski rođen je 21. avgusta 1988. godine u Varšavi.