LIČNOST DANA

Edin Višća: Heroj Istanbula

Najzaslužniji za historijski trijumf Bašakšehira na međunarodnoj sceni

Višća: S dva gola trasirao put klubu iz Istanbula u osminu finala Evropske lige. AFP

Piše: G. Š. / Avaz.ba

29.2.2020

Naš reprezentativac Edin Višća odveo je istanbulski Bašakšehir do neočekivanog uspjeha u šesnaestini finala Evropske lige. Turski tim je u revanšu na stadionu „Fatih Terim“ zabilježio pobjedu od 4:1 i tako anulirao poraz (1:3) od Sportinga iz Lisabona.

Najzaslužniji za trijumf kluba iz Istanbula bio je naš krilni napadač, koji je u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena pri rezultatu 2:1 postigao treći gol za svoj tim i tako izborio produžetke. Također, tri minute prije kraja drugog produžetka iskoristio je jedanaesterac i pogodio za konačnih 4:1 i historijski uspjeh Bašakšehira na međunarodnoj sceni.

Višća je ove sezone odigrao 35 klupskih utakmica u svim takmičenjima te postigao 13 golova, uz 11 asistencija. Na terenu je proveo ukupno 3.105 minuta.

Edin Višća rođen je 17. februara 1990. godine u Čuništu kod Olova. Iz Željezničara je 2011. godine prešao u istanbulski klub, za koji je vezan ugovorom do 30. juna 2021. godine.