KOŠARKA

Sparsi slavili u Tuzli, Široki bolji od Zrinjskog

Fena

7.2.2018

Košarkaši Sparsa pobijedili su Slobodu u Tuzli s 87:84, u posljednjem meču 18. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sparsi su na poluvremnu imali prednost od 16 poena razlike (50:34), ali Tuzlaci u drugom poluvremenu odličnom igrom dovode utakmicu u rezultatski egal. U neizvjesnoj završnici bolje su se snašli gosti, koji upisuju 13 ovosezonsku pobjedu.

Sparse je do pobjede prevodio Dejan Đokić s 20 poena, dok je u timu Slobode isti učinak imao Almir Hasandić.

U jednom od najzanimljivijih mečeva ovog kola Široki je u dvorani ''Pecara'' savladao lidera na tabeli Zrinjski s 87:85. Zrinjskom je to bio drugi ovosezonski poraz, a Široki je upisao desetu pobjedu značajnu za plasman u Ligu 6 za prvaka BiH.

Vogošća je bila bolja od Radnika s 95:84, a Kakanj je u gostima savladao ekipu Bošnjaka s 84:65. Bosna Royal je jučer slavila protiv Mladosti s 81:59.