Oslabljeni Portland iznenadio favorita: Nurkić ponovo odigrao dobru utakmicu

Jusuf Nurkić. Arhiva

Piše: G. Š.

11.1.2022

Portland našeg Jusufa Nurkića iznenadio je favorizovani Bruklin i ostvario pobjedu (114:108), iako je bio lišen usluga čak trojice članova prve petorke - Lillarda, McColluma i Powella.

Naš najbolji košarkaš ponovo je pružio dobru partiju, te je za 33 minute provedene u igri postigao 14 poena, uz osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Nakon prvog poluvremena drugoplasirani tim Istoka imao je prednost od 55:62, a zatim je i povećao razliku na 55:64. No, domaćin su kreirali preokret i u zadnjoj četvrtini nisu ispuštali vodstvo.

Najefikasniji u Portlandu bili su Anfernee Simons (23 poena, 11 asistencija) i Ben McLemore (20 poena), dok su strijelce Netsa predvodili Kevin Durant (28 poena, 10 skokova) i Kyrie Irving (22 poena).

Detroit je također iznenadio i savladao Utah (126:116) na krilima Cadea Cunninghama i Saddiqa Beya (po 29 poena). Luka Garza nije ulazio u igru.

Rezultati NBA lige: Portland – Brooklyn 114:108, Detroit – Utah 126:116, Sacramento – Cleveland 108:109, Houston – Philadelphia 91:111, New York – San Antonio 111:96, Boston – Indiana 101:98 (p), Charlotte – Milwaukee 103:99.