BELGIJA

Cimirot i društvo mogu do duple krune

10.5.2018

Gojko Cimirot bi uz malo sreće sa Standardom mogao osvojiti duplu krunu.

Sredinom marta osvojili su Kup Belgije, a nakon jučerašnje pobjede nad Anderlehtom, Standard se uključio u borbu za šampionsku titulu.

Standard je u Briselu kreirao iznenađenje savladavši favorizovani Anderleht sa 3:1. Cimirot je na terenu proveo svih 90 minuta, a u 76. minuti dobio je žuti karton.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Pogoticma Žuniora u 48. i Emonda u 51. gosti su ekspresno poveli sa 0:2, domaće je u igrau vratio Teodorčuk u 63. minuti, da bi konačan rezultat u 78. minuti svojim drugim golom postavio Žunior.

Crveni su izbili na drugo mjesto sa 41 bodom, vodeći Klub Briž Brugge ima 42, a trećeplasirani Anderlect 40. Briž ima i susret manje, ali će u sljedećem kolu gostovati Standardu.