Barcelona u gostima savladala Hetafe i povećala prednost nad Atletikom

Iskoristili kiks "Jorgandžija"

Španija: Barcelona u gostima savladala Hetafe. AFP

6.1.2019

U okviru 18. kola španske La Lige nogometaši Barcelone savladali su u gostima Hetafe rezultatom 2:1.

Iako nisu briljirali na početku meča, Katalonci su stigli do pogotka. Strijelac vodećeg gola bio je Lionel Messi (Mesi), koji je u 20. minuti iskoristio je pogrešku golmana i defanzivaca i donio Barci prednost.

U 39. minuti Luis Suarez udvostručio je prednost Katalonaca. Urugvajac je došao do lopte na rubu šestnaesterca, te šutirao iz prve bez oklijevanja i pogodio za 2:0. Hetafe je do odlaska na odmor uspio smanjiti vodstvo Barcelone. U 43. minuti Džejmi Mata (Jaime) je zatresao mrežu Barce i postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su domaćini pokušavali da dođu do izjednačujućeg pogotka, međutim, nisu uspjeli i Barca je ostvarila dvanaestu ovosezonsku pobjedu.

Barcelona je s ovim trijumfom povećala prednost nad drugoplasiranim Atletikom. Katalonci sada imaju 40 bodova, odnosno pet bodova više od "Jorgandžija" (35).