Sarajevu samo bod u Bijeljini, Paragvajac spasio Čelik

Zenica: Đelmić (Zvijezda) između Jamaka i Pecelja (Čelik). D. Jurišić

Piše: E. J. / Avaz.ba

9.11.2019

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli pobijediti na gostovanju Radniku u Bijeljini. Meč 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je rezultatom 1:1.

Bordo igrači nisu uspjeli zatresti mrežu čvrstog domaćina, ali je to za njih uradio stoper Radnika Miloš Simonović uz "asistenciju" golmana Luke Bilobrka. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Simonović je prema Bilobrku vratio laganu loptu, koju je golman Radnika pokušao ispucati, no ona je odskočila, prevarila Bilobrka i "pobjegla" u mrežu.

Radnik je izjednačio u 81. minuti preko Vladimira Bradonjića, koji je 20 minuta ranije na terenu zamijenio Nedima Mekića. Aktuelni prvak BiH ima 32 boda, tri više, ali i utakmicu više, od gradskog rivala Željezničara, koji nešto kasnije danas gostuje tuzlanskoj Slobodi.

Čelik je u Zenici preokretom slavio protiv fenjeraša Zvijezde 09 (2:1). Gosti su poveli preko Ognjena Đelmića već u 5. minuti, a potom je sa dva gola (27, 31) odgovorio paragvajski bek u redovima Zeničana Karlos Fabijan (Carlos Fabian).

Raspored 16. kola: DANAS: Radnik - Sarajevo 1:1, Čelik - Zvijezda 09 2:1, Zrinjski - Tuzla City (početak u 16 sati), Sloboda - Željezničar (16.30). SUTRA: Mladost - Borac (13.30 sati), Široki Brijeg - Velež (16.30).

Poredak: Sarajevo 32 boda, Željezničar 29, Borac Banja Luka 27, Tuzla City 27, Radnik Bijeljina 26, Zrinjski 23, Velež Mostar 19, Čelik Zenica 19, Široki Brijeg 18, Sloboda 15, Mladost Doboj-Kakanj 12, Zvijezda 09 6.