Šest golova u Minhenu, Bajern jedva do boda protiv Arminije

Detalj s meča na "Alijanc areni". AFP

Piše: A. M.

15.2.2021

Fudbaleri Bajerna i Arminije Bilefeld podijelili su bodove u veoma zanimljivom meču 21. kola njemačke Bundeslige na "Alijanc areni". Rezultat je bio 3:3.

Gosti iz Bilefelda nakon prvih 45 minuta imali su dva gola prednosti. Mičel Vlap (Mičel) već u devetoj minuti donio je vodstvo Arminiji, a Amos Piper (Pieper) sedam minuta prije odlaska na odmor udvostručio prednost gostiju.

Prvo poluvrijeme je osim iznenađujućeg rezultata obilježila i snježna mećava koja je u večernjim satima pogodila Minhen.

Snježna mećava u Minhenu. AFP

Na startu drugog dijela, tačnije u 48. minuti, Robert Levandovski (Lewandowski) je smanjio na 1:2, a samo minut kasnije gosti su vratili dva gola prednosti. Strijelac je bio Kristijan Gebauer (Christian).

Korentin Toliso (Corentin Tolisso) je u 68. minuti sjajno pogodio za 2:3, a Alfonso Dejvis (Alphonso Davies) u 70. minuti donio izjednačenje Bajernu i postavio konačan rezultat utakmice.