Iheanačo presudio Egipćanima, razočarao Salah

Nigerijci slavili minimalnim rezultatom. AFP

M. K.

11.1.2022

Fudbaleri Nigerije savladali su Egipat minimalnim rezultatom 1:0 u derbiju 1. kola grupe D Afričkog kupa nacija koji se ovih dana održava u Kamerunu.

U vrlo lošoj i dosadnoj utakmici okršaj dva tima koja su svrstana među favorite na turniru, pripao je ekipi Nigerije, a junak "Orlova" bio je Iheanačo (Kelechi Iheanacho).

Napadač Lestera postigao je gol odluke u 30. minuti nakon asistencije Džoa Ariba (Joe Aribo).

Najviše pažnje se na ovoj utakmici posvetilo, očekivano, zvijezdi Egipta i Liverpula, Mohamedu Salahu, međutim sjajni napadač se potpuno izgubio u ovoj utakmici.

Ako je vjerovati prvoj utakmici koju su Egipćani odigrali, teško da su i dalje u krugu favorita.