UEFA TAKMIČENJA

Fejnord zaustavio Partizan, Roma se provukla u narednu rundu Konferencijske lige

Bh. reprezentativac Siniša Saničanin odigrao svih 90 minuta u porazu "Crno bijelih" u Roterdamu

Fejnord odbranio veliku prednost iz Beograda. AFP

Piše: M. K.

17.3.2022

Uzvratni mečevi osmine finala Evropske i Konferencijske lige odigrani su večeras širom Evrope.

Bh. reprezentativac Siniša Saničanin bio je starter i u revanšu u Nizozemskoj gdje je njegov Partizan gostovao Fejenordu. "Crno-bijeli" su porazom od 3:1 okončali takmičenje u Konferencijskoj ligi, a Saničanin je odigrao svih 90 minuta.

Evropska liga: Lion - Porto 1:1 (Prva utakmica 1:0). Nakon produžetaka dalje su prošli Ajntraht koji je sa ukupnih 2:1 eliminisao Betis (1:0), dok je Vest Hem prošao Sevilju pobjedivši 2:0 (0:1)

Konferencijska liga: Roma - Viteze 1:1 (1:0), Fejnord - Partizan 3:1(2:1), Gent  - PAOK 1:2 (0:1), LASK - Slavija Prag 4:3 (1:4).