KONFERENCIJSKA LIGA

Zrinjski ostao bez grupne faze nakon penala

Rezultat nakon 120 minuta bio je 2:1, a pod Bijelim Brijegom je bilo 1:0 za Plemiće

Penal Bilbije. SCREENSHOT

Piše: S. S.

25.8.2022

Zrinjskom je malo falilo da ispiše historiju BiH fudbala. Nakon 120. minuta borbe u Bratislavi favorizirani Slovan je onemogućio ekipu iz Mostara da postane prva ekipa iz BiH u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Rezultat nakon 120 minuta je bio 2:1, a nakon penala 6:5 za domaće. U regularnom dijelu je strijelac bio Ramirez, u produžecima je Savić doveo Zrinjski na korak od grupne faze, ali Ramirez u sudijskoj nadoknadi sjajnim golom odvodi Slovan u penal seriju

Meč ide u penale.

120.+2 Drugi gol Ramireza večeras. Sve je bilo spremno za slavlje, ali Ramirez nije mislio tako. Postiže gol polumakazicama.

119. Velika šansa da Bilbija sve završi, ali izblokiran je u posljednji tren.

118. Kankava ramenom u glavu udario Bilbiju i dobio crveni karton.

116. Još 4 minute!!! Bez uzbuđenja u Bratislavi.

112. - Medved umjesto u Grina.

109. Slovaci imaju posjed, ali bez većih šansi.

106. - Počeo drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka.

102. - Evo gooooooola!!!!!!!! Savić strijelac. Nakon šuta Bilbije iz slobodnog udarca golman Čovan brani, lopta se odbija, a najbolje se snalazi Savić i postiže gol za 1:1.

97. - Ni jedni ni drugi ne žele previše da rizikuju, tako da nema previše uzbuđenja.

95. - Jakovljević se žali na povredu, ali nastavit će igrati.

91. - Počeli su produžeci.

Šansa Malekinušića. SCREENSHOT

Meč ide u produžetke.

95.+5 Memija je napravio katastrofalnu grešku, Ramirez imao jedan na jedan sa Čondrićem, ali sjajno brani golman ekipe iz Mostara.

90.+4 Mustafić umjesto povrijeđenog Čakvetadzea.

90.+2 Žuti karton za Čakvetadzea. Zrinjski ima slobodni udarac na ivici šesnaesterca.

90. - Četiri minute nadoknade.

87. - Oštar start Mandića, dobio je žuti karton. Sve manje igre na ovom meču.

85. - Bilbija, Kankava i Kučka su u međuvremenu požutili. Dosta nervoze na terenu.

80. - Napadi Slovana se nastavljaju, Zrinjski djeluje pogubljeno.

79. - Ćuže umjesto Mandića.

73. - Kankava pokušao sa 15-ak metara, ali sjajno brani Čondrić.

72. - Jakovljević spašava ispred Grina u posljednjem trenutku. Da je došla lopta do njega imao bi zicer.

70. - Memija malo pored gola.

67. - Gubi Zrinjski. Ramirez strijelac.

66. - Probao je Savić sa velike udaljenosti, ali odlazi to daleko od gola.

65. - Ćuže je imao otvorenu situaciju prema golu, ali Kašija ga je zaustavio te dobio žuti karton. Slobodni udarac za Zrinjski.

62. - Izlaze Janković i Magdić, Senić i Malekinušić u igri. Nema opasnosti nakon kornera za Zrinjski.

58. - Čavrić umjesto Šaponjića kod domaćina.

55. - Mirno na početku drugog poluvremena.

50. - Pritisak Slovana na početku drugog poluvremena.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

46. - Slobodan Jakovljević ulazi umjesto Ivana Jukića.

Trenutak kada je Memija spasio Zrinjski. SCREENSHOT

HT Bez golova u prvom poluvremenu. Slovan ima posjed, a Zrinjski je imao iz kontri nekoliko velikih šansi.

45.+4 Žuti karton Jankovića.

45.+2 Velika šansa Bilbije. Sve je odradio sam, ali šutirao malo pored desne stative Čovana.

45. - Igra se pet minuta sudijske nadoknade.

45. - Kamenar ulazi umjesto povrijeđenog Ilinkovića.

40. - Bilbija je sjajno glavom proigrao Jukića, koji je imao sjajnu situaciju. Šutirao je malo pored lijeve stative golmana Čovana.

37. - Grin je ubacio sa strane, ali Šaponjić kasni. Mogla je ovo biti velika šansa.

29. - Memija sa linije spašava čist gol. Grin je pokušao.

26. - Savić i Ilinković promašili velike šanse.

25. -U prethodnih nekoliko minuta se igra na sredini na terena.

20. - Ćuže je išao jedan na jedan sa golmanom, dugo je oklijevao, pa ga je stigao Zmrhal. Propala je velika šansa.

18. - Bilbija ostao da leži na travi. Drži se za vrat, ali se brzo pridigao.

13. - Probao je Ilinković van 16 metara, ali nije bilo dovoljno jačine u tom šutu.

11. - Zrinjski brani veliku šansu Šaponjića sa 5 metara.