SERIA A

Emotivan susret Murinja i Stankovića, a nakon toga pobjeda Portugalca

Tvrda utakmica odlučena je već u devetoj minuti kada je Pelegrini bio precizan s bijele tačke

Žose Murinjo i Dejan Stanković. TWITTER

S. S.

17.10.2022

U pretposljednjem meču 10. kola italijanske Serie A fudbaleri Rome pobijedili su u gostima Sampdoriju 1:0 te skočili na četvrto mjesto tabele.

Bio je to domaći debi srpskog trenera Dejana Stankovića. Porazio ga je njegov bivši trener Hoze Murinjo (Jose Mourinho), s kojim je sjajno sarađivao u Interu. Uoči utakmice viđen je i emotivan susret Stankovića i Murinja.

Tvrda utakmica odlučena je već u devetoj minuti kada je Pelegrini (Pellegrini) bio precizan s bijele tačke. Sve do kraja utakmice Rimljani su održali prednost te upisali sedmu pobjedu ove sezone.

Najčešće Romine pobjede ove sezone upravo su izražene s tih 1:0 o čemu govori i samo 13 pogodaka u 10 utakmica. Roma je četvrta, dok je Sampdoria ostala posljednja. I dalje je bez pobjede, ima tri remija i čak sedam poraza.