Mbape sam "riješio" Dance, Francuska u osmini finala

Aktuelni prvaci prvi izborili plasman dalje

Mbape: Autor oba gola svoje selekcije. TWITTER

26.11.2022

Francuska je prva reprezentacija koja je obezbijedila plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Aktuelni prvaci napravili su to pobjedom 2:1 nad selekcijom Danske u susretu drugog koal grupe D.

Dvostruki strijelac za "Pijetlove" bio je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe), koji je prvo u 61. minuti pogodio poslije sjajnog duplog pasa s Teom Ernandezom (Theo Hernandez) za 1:0.

Međutim, Danci su došli do poravnanja sedam minuta kasnije, kada je glavom zabio Andreas Kristensen (Christensen).

Imali su Francuzi potom sreće, jer je stopostonu priliku promašio Martin Brejtvajt (Braithwite), da bi Mbape svojim drugim golom nakon centaršuta Antoana Grizmana (Antoine Griezmann) u 86. minuti osigurao pobjedu svojoj selekciji.

Francuzi u posljednjem kolu, 30. novembra, igraju s Tunisom, dok će Danska i Australija u direktnom dvoboju odlučivati u putniku u nokaut fazu.

FT - Kraj utakmice! Franucska je u osmini finala.

86' - GOOOOOOL! Ponovo Mbape za novo vodstvo Francuske. Asistirao mu je Grizman.

82' - Puno sreće sada za Francuze. Lopta je nakon pokušaja Brejtvajta završila nekoliko centimetara pored gola.

80' - Atraktivan pokušaj Rabioa makazicama, no nije bio precizan.

78' - Velika šansa za Francusku. Čuameni je šutirao glavom, lopta zakačila Melea i završila u korneru.

73' - Sjajna šansa za Dance da dođu do preokreta, ali je Loris vrhunskom odbranom spasio Francusku.

68' - GOOOOOOL! Kristensen je donio poravnanje Danskoj. Pogodio je stoper Danske glavom poslije kornera.

67' - Opasno je bilo pred golom Francuske. Danci su krenuli po poravnanje.

61'- GOOOOOOOL! Mbape je pogodio za vodstvo Francuske poslije sjajne povratne lopte Ernandesa.

60' - Grizman je izašao ispred Šmajhela i očajno šutirao. Lopta je završila daleko preko gola. Velika šansa za Francusku.

57' - Mbape je probao, a Šmajhel izbacio u korner. Evo konačno malo uzbuđenja.

54' - Francuzi imaju inicijativu, ali bez šansi.

48' - Otvorena igra Danske u nastavku. Sve su češći na polovici Francuske.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Francuzi su bili bolji, ali nisu uspjeli poentirati, tačnije u tome ih je spriječio sjajni Šmajhel.

40' - Gađao je i Mbape, ali neprecizno.

36' - Imali su Danci dobru šansu iz kontre, ali je Kornelijus šutirao pored gola.

34' - Nastavljaju Francuzi sa silovitim napadima.

33' - Nova odlična šansa za Francusku. Odbranio je Šmajhel pokušaj Grizmana.

31' - Udarac Kundea je izblokiran.

21' - Prva prava prilika za Francusku. Rabio je zaprijetio glavom, a odbranio Šmajhel.

20' - Mbape je zaustavljen prekršajem u kontranapadu.

13' - Spasili su se Danci nakon opasnog ubačaja iz kornera.

10' - Prva opasnost pred golom Danske. Rabio je ubacio, a Žiru je izblokiran.

6' - Francuzi konkretniji, ali bez uzbuđenja u uvodnim minutama.

1' - Počela je utakmica!

16:45 - Evo i sastava za koje su se odlučili Dešam i Hjulmand.

Francuska: Loris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni - Rabio, Grizman - Dembele, Žiru, Mbape.

Danska: Šmajhel - Andersen, A. Kristensen, Nelson - R. Kristensen, Hejbjerg, Eriksen, Mele - Lindstrem, Kornelijus, Damsgor.

16:45 - Susret se igra na stadionu 974 u Dohi, a sudit će ga Poljak Simon Marčinjak.

Poštovani čitatelji portala Avaz.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola D grupe Svjetskog prvenstva u Kataru između Francuske i Danske, koji se igra od 17 sati.