Premijer liga BiH: U derbiju kola Zrinjski bolji od Želje, Sarajevo konačno slavilo

Avaz.ba

Piše: Al. Ti.

3.3.2018

U okviru 21. kola nogometne Premijer lige BiH danas je odigrano svih šest utakmica.

Derbi susret je igran u Mostaru gdje je domaći Zrinjski savladao Željezničar i tako preuzeo lidersku poziciju.

Zrinjski je zasluženo pobijedio Želju, a trenutak odluke desio se u 36. minuti kada je Pezer pogodio za vodstvo od 1:0. U drugom poluvremenu Zrinjski je mogao i do još jednog gola, ali Čirjak pogađa samo prečku.

Željo je mogao kazniti ovaj promašaj, ali je Ramović promašio prazan gol u 72. minuti. Ostalo je do kraja 1:0 za Plemiće.

Sarajevo je prekinulo niz utakmica bez pobjede i slavilo u gostima kod Krupe, a bilo je 2:1. Golove za izabranike Husrefa Musemića postigli su Hebibović u 3. minuti i Halilović, dok je jedini gol za Krupu djelo Fajića u 37. minuti.

Agonija Čelika se nastavila i danas na Bilinom polju gdje je sva tri boda odnijela ekipa Mladosti, a bilo je 3:0. Golove za goste postigli su Arežina (dva puta) i Šišić.

Radnik je u Bijeljini slavio protiv Širokog rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Peco u 16. minuti.

GOŠK je na svom terenu savladao Vitez, a bilo je 2:0.

U posljednjoj utakmici Sloboda je u Tuzli odigrala 1:1 protiv Borca iz Banja Luke.

Nakon ovog gola Zrinjski je vodeći tim lige sa 49 bodova, dok je Željo drugi sa 47. Široki je na trećem mjestu, dok je Sarajevo četvrto.