ZENICA

Nogometašice BiH teško poražene od Rusije u Zenici

5.4.2018

Ženska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Rusije 1:6 u susretu kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo 2019.

Ipak u vodstvo dolaze naše nogometašice. Igrala se 5. minuta kada je Lidija Kuliš izvela korner, a golman Rusije Elvira Todua, u nastojanju da izbaci loptu u polje, skreće je u vlastitu mrežu.

Gošće su izjednačile u 26. minuti, kada Danilova pogađa za 1:1.

Maria Galaj u 39. minuti donosi vodstvo Rusiji. I u nastavku na terenu smo gledali samo jednu reprezentaciju. Nakon duela Spahić i Danilove, sutkinja na utakmici je dosudila penal, a sigurna s bijele tačke bila je Morozova.

Ista igračica u 58. minuti sjajno asistira za Smirnovu, koja mirno pogađa mrežu Hasanbegović za 4:1.

Alena Andreeva u 82. minuti postiže peti gol za svoju reprezentaciju, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavlja Smirnova.

Bh. reprezentativke kvalifikacije nastavljaju 10. aprila, kada će se u zeničkom Trening kampu sastati s Engleskom.