Tuzla City i Radnik u slaboj utakmici podijelili bodove

A. Bajrić

Fena

28.7.2018

+1

U okviru 2. kola Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj u Tuzli, pred oko 1.500 gledatelja, ekipe Tuzla Cityja i bijeljinskog Radnika podijelili su bodove odigravši 0:0.

Utakmica je bila veoma nezanimljiva, s tek pokojim uzbuđenjem, tako da su igrači obje ekipe razočarali publiku.

Donekle opravdanje može biti veoma toplo vrijeme, ali u cjelini, domaći debi „plavih“ iz Simin Hana i Bijeljinaca ne može dobiti prolaznu ocjenu.

Izuzimajući nekoliko poluprilika na obje strane, jedinu pravu šansu za gol propustili su gosti u 28. minuti susreta.

Na lijevoj strani terena Hadžić je idealno uposlio Glišića, koji je šutirao, no golman domaćih Fejzić sjajno je odbranio udarac sa nekoliko metara. Odbijenu loptu prihvatio je Hadžić, ali je iz idealne pozicije šutirao pokraj gola.

U drugom poluvremenu igrači Slobodana Starčevića bili su nešto agilniji, češće su napadali, ali bez većih prilika da savladaju golmana Lučića.

Podjela bodova je najpravedniji ishod susreta, a vrijedi istači jedino da je ovo prvi bod koji je Tuzla City osvojio u Premijer ligi BiH.