U sjajnoj utakmici u Gabeli GOŠK i Zvijezda podijelili bodove

Arhiv

5.8.2018

U trećoj utakmici 3. kola Premijer lige BiH GOŠK je u Gabeli ugostio Zvijezdu 09, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:2.

Domaćini su nešto bili konkretniji na otvaranju meča, no nisu bili precizni njihovi pokušaji. Njihove promašaje kaznili su gosti u 19. minuti kada su iz prvog šuta prema golu došli do vodstva. Strijelac je bio Luka Asentić. Domaćini su se ekspresno vratili. Samo minutu kasnije stigli su do poravnanja, strijelac je bio Mirsad Ramić.

Zvijezda je do novog vodstva došla u 37. minuti kada je strijelac bio Amer Osmanagić. Domaćini se nisu predavali pa su do odlaska na odmor uspjeli izjednačiti. U 43. mrežu gostiju pogodio je Petar Raguž.

U drugom poluvremenu GOŠK je bio nešto konkretniji, no nije bilo promjene rezultata. Uzbuđenja nije bilo sve do 85. minute kada je golman domaćina fantastičnom odbranom sačuvao svoju mrežu. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao pa je tako GOŠK upisao prvi bod u novoj sezoni Premijer lige BiH, a Zvijezda treći remi.