VJEČITI DERBI

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove u uzbudljivom derbiju na Grbavici

S. Saletović

15.8.2018

Nogometaši Željezničara i Sarajeva odigrali su 2:2 na Grbavici u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Početak derbija protekao je bez većih uzbuđenja. U 5. minuti golman Sarajeva Kovačević se žalio na povredu, ali na kraju je ipak sve dobro prošlo i meč je nastavljen. Domaći su imali dobru akciju u 8. minuti, ali je igrač Sarajeva Mujakić uspio izbaciti loptu u korner. U  13. minuti Rahmanović je imao odličnu prliku kada je šutirao glavom, no Kjosevski mu je sjajno odbranio. Sarajevo je povelo u 15. minuti kada je Pavić sjajno uposlio Tatara, koji je poslao loptu u mrežu. U 17. minuti Hebibović je šutirao, no lopta je otišla pored gola Željezničara. Željezničar je došao do poravnanja stigao u 21. minuti kada je na ubačaj Pavića pogodio Zajmović. U nastavku susreta "Plavi" su bili konkretniji i imali veći posjed lopte. U 32. minuti "Plavi" su pogodili preko Krpića nakon greške golmana Kovačevića, ali je dosuđen ofsajd i poništen je pogodak. Sarajevo je do novog vodstva došlo u 40. minuti kada je Ahmetović iskoristio lošu reakciju golmana domaćih Kjosevskog i uposlio Rahmanovića koji je pogodio za 1:2 i postavio rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog dijela, tačnije u 47. minuti  poništen je još jedan gol Željezničara, nakon što je dosuđen prekršaj nad Kovačevićem.  U 52. Željezničar je imao dobru akciju, međutim Vranješ je loše šutirao iz teške pozcije.  U nastavku su domaćini kontrolirali igru, ali nije bilo većih uzbuđenja.  U 58. minuti Stanojević je šutirao sa nekih 25 metara, no prečka je spasila Željezničar, da bi u nastavku akcije Ahmetović promašio veliku priliku za bordo tim. Dvije minute kasnije, Kjosevski je odlično odbranio udarac Ahmetovića i spasio siguran pogodak. U 65. minuti susret je nakratko prekinut zbog upotrebe pirotehnike od strane domaćih navijača. Željezničar je do novog poravnanja došao u 73. minuti. Blagojević je ubacio, a Zajmović iskoristio grešku golmana Sarajeva i postigao svoj drugi pogodak za 2:2. Nakon postignutog gola, Željezničar je krenuo dosta ofanzivnije, no bez pravih prilika. U 87. minuti nakon kornera za Sarajevo, Adukor je promašio loptu sa jednog metra od gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je tako 116. vječiti derbi završen bez pobjednika rezultatom 2:2.