PRVA LIGA FBIH

Nova pobjeda Veleža, Jedinstvo bolje od Zvijezde

Fena

27.10.2018

Nogometaši Veleža danas su u 12. kolu Prve lige Federacije BiH u Vrapčićima pobijedili ekipu Bratstva s 3:1 i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli.

Mostarci su do devete pobjede u sezoni došli nakon preokreta. Naime, gosti iz Gračanice prvi su došli u vodstvo u 25. minuti golom Stojanova. Velež je izjednačio u 40. minuti golom Fajića, a s neriješenim rezultatom se otišlo na odmor. U 56. minuti Fajić postiže svoj drugi pogodak na utakmici i donosi preokret, a konačnih 3:1 postavio je Brandao u 77. minuti.

U jednom od derbija kola Jedinstvo je u Bihaću savladalo drugoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca s 3:0. Strijelci su bili Rovčanin, Nuspahić i Antić.

Rudar je u Kaknju pobijedio Igman s 3:0 i približio se vrhu tabele, dok je u derbiju začelja visočka Bosna savladala Novi Travnik s 1:0.