Velež bolji od Sarajeva u prijateljskoj utakmici

Mostarci stigli do druge pobjede

Fajić: Pogodio sa bijele tačke. Screenshot

24.1.2019

Velež je savladao Sarajevo u prijateljskoj utakmici odigranoj u Vrapčićima 3:1.

Iako su gosti prvi poveli, Velež pravi preokret već u prvom poluvremenu, a u nastavku dolazi i do trećeg gola.

Sarajevo do vodstva dolazi preko Rahmanovića u 26. minuti, Resić je ubacio sa desne strane, a Rahmanović sjajnim udarcem pogodio.

Samo tri minute kasnije Velež je došao do izjednačenja, Nusmir Fajić je pogodio sa bijele tačke.

Do kraja prvog poluvremena još jedan pogodak u mreži gostiju, nakon akcije po lijevoj strani, Behram iz voleja odličnim udarcem pogađa mrežu Kovačevića.

U nastavku su oba trenera potpuno izmijenila ekipe, a prva prava šansa viđena je tek u 66. minuti. Prijetili su gosti preko Velkoskog, ali promjene rezultata nije bilo.

Već u narednom napadu Velež stiže do trećeg gola. Pogodio je Zeljković za prednost od 3:1.

Mostarci su stigli do druge pobjede u prijateljskim utakmicama, dok je Sarajevu ovo bila prva provjera na pripremama.