( A. Durgut/Avaz.ba)

M. Da.

7.2.2018

+5

Juniori FK Željezničar poraženi su rezultatom 3:1 od vršnjaka iz Atletiko Madrida.

U okviru omladinske Lige prvaka, ekipa Željezničara danas je na stadionu "Grbavica" ugostila slavni Atletiko Madrid, koji je zabilježio pobjedu rezultatom 3:1.

Ipak, početak susreta nije nagovještavao ovakav rasplet na kraju.

Mlade nade FK Željezničar mnogo su bolje otvorile utakmicu, a bolju igru su krunisali pogotkom u devetoj minuti kada je strijelac bio Eldar Šehić.

Međutim, nakon primljenog gola Atletiko je preuzeo inicijativu na terenu, a čini se kako je rano vodstvo dodatno unervozilo igrače Željezničara, koji su greške u odbrani skupo platili.

Najbolji pojedinac susreta, napadač "Jorgandžija" Moreno zatresao je mrežu Željezničara za izjednačenje u 26. minuti.

Samo pet minuta kasnije isti je igrač iskoristio smušenost u odbrani domaćih i pogodio za vodstvo Atletika, a Agero je u 65. minuti postavio konačan rezultat.