BORILAČKI SPORTOVI

Taekwondo takmičenje: Livanjski Magone osvojio 18 zlatnih medalja

Piše: A. K.

5.12.2017

Na taekwondo takmičenju u Posušju, održanom proteklog vikenda, livanjski klub Magone osvojio je 30 medalja od čega 18 zlatnih, 7 srebrenih i pet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Amar Dželadini, Ines Badrov, Petra Orlović, Veronika Dolić, Iva Vlašić, Nikola Ćavar, Amar Ortaš, Petar Perković, Marko Mišić, Matej Orlović, Ivica Mihaljević, Petra Ždero, Martina Tolo, Ana Mišić, Riad Jahjefendić, David Kelava, Imran Omeragić i Marija Orlović.

Srebrne medalje u osvojili: Saša Viktorija Knežević, Sara Tičinović, Barbara Tičinović, Ajni Ortaš, Josip Barun, Maja Dolić i Luka Jurič, dok su bronzane osvojili: Lorena Orlović, Nino Šeremet, Petra Ljubas, Adrijan Knežević i Luka Krezo.

Najboljom formašicom prvenstva proglašena je Veronika Dolić, a najboljom mlađom kadetkinjom Ana Mišić.

U ukupnom plasmanu Magone je osvojio 2. mjesto, dok je sveukupni pobjednik domaći TKD Poskok iz Posušja. Dobre rezultate osvojili su i takmičari iz Tomislavgrada.